Левски загуби с 1:2 от Олександрия (Украйна) в последната си контрола от лагера в Турция. За "сините" това беше генерална репетиция преди дербито с ЦСКА, което е на 15 февруари (събота) от 14:45 часа на "Васил Левски".

Украинците поведоха в 33-ата минута, след което удвоиха в 60-ата, а до края избраниците на Петър Хубчев стигнаха само до почетен гол. Вкара го Станислав Костов от дузпа в 76-ата.

Хубчев заложи на титулярния състав, като единствено новото попълнение Стайн Спиерингс остана на пейката за сметка на Франко Мазурек. Милан Миятович пази вратата, а пред него в защита - Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. В средата на терена стартираха Симеон Славчев, Хали Тиам и Мазурек, а по крилата Паулиньо и Станислав Иванов. Атаката поведе Дени Алар, а от 57-ата минута до края на върха й игра Станислав Костов.

Първата опасност в срещата беше в 5-ата минута, когато украинците получиха право да изпълнят пряк свободен удар Топката се отби в стената и попадна в крака на играч в жълто, който стреля, Милан Миятович изби. В 22-ата минута Паулиньо напредна самостоятелно и бе фаулиран от съперник в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи. Малко след това Миланов изведе Станислав Иванов, но защитник му попречи да стреля.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 33-ата минута Ситало даде преднина на Олександрия. При контраатака той нахлу отляво в наказателното поле на Левски и не позволи на Тиам да го спре, прехвърляйки Миятович от малък ъгъл.

След почивката Хубчев извърши няколко смени, като в игра се включиха Станислав Костов, Деян Лозев, Мартин Райнов, Нашименто, Спиерингс и др. Първият вкара от дузпа в 76-ата минута за 1:2. Костов oтбеляза почетното попадение от бялата точка, след като играч на Олександрия игра с топката и съдията отсъди 11-метров наказателен удар.

Попадението даде самочувствие на "сините" и в следващите минути избраниците на Хубчев упражниха масиран натиск. В 85-ата минута се откри отлична възможност за Левски да изравни. Нашименто центрира остро от фаул в наказателното поле, Тиам надскочи всички и игра с глава, но топката премина покрай гредата.

Така Левски завърши лагера в Турция с три победи и едно равенство. "Сините" надвиха с 3:2 арменския Пюник, 2:1 срещу австрийския Рапид (Виена) и 4:1 срещу националния отбор на Узбекистан за юноши до 19 г.

Днешният съперник на Левски игра с общо четири български отбора в контролни срещи тази зима. Олександрия постигна победи още над Ботев (Пловдив) с 4:0 и над Черно море (3:1), както и завърши 2:2 със Славия.

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЛЕВСКИ - ОЛЕКСАНДРИЯ 1:2
0:1 Ситало (33), 0:2 Задерака (60), 1:2 Станислав Костов (75-дузпа)

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 20.Живко Миланов (65-26.Деян Лозев), 22.Нуно Рейш (56-70.Мартин Райнов), 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 8.Симеон Славчев (60-14.Филипе Нашименто), 23.Хали Тиам, 10.Франко Мазурек (75-6.Ивайло Найденов), 7.Паулиньо (67-11.Здравко Димитров), 99.Станислав Иванов (56-40.Стайн Спиерингс), 9.Дени Алар (57-29.Станислав Костов)
Резерви: 13.Николай Михайлов, 12.Петър Иванов, 19.Янис Каргас, 26.Деян Лозев, 31.Костадин Илиев, 70.Мартин Райнов, 14.Филипе Нашименто, 6.Ивайло Найденов, 18.Насиру Мохамед, 77.Илия Юруков, 40.Спиерингс, 88.Марин Петков, 17.Найджъл Робърта, 29.Станислав Костов, 11.Здравко Димитров
Треньор: Петър Хубчев