Левски стигна до победа с 2:1 срещу третодивизионния Пирин (Разлог) в контролна среща, играна на стадион "Септември" в Разлог.

Головете за "сините" бяха дело на аржентинския плеймейкър Франко Мазурек, който се разписа на два пъти с глава (7', 10'). За домакините пък точен бе Стоянов в 58-ата минута.

В днешната среща треньорът на "сините" Петър Хубчев заложи на почти всички нови летни попълнения, като сред тях личаха имената и на юношите Петър Иванов, Кирил Кирилов и Александър Георгиев.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Сините" бяха по-активният тим през първото полувреме и заслужено стигнаха до двата гола на Мазурек. Освен тях още няколко страхотни ситуации пред вратата на домакините бяха пропуснати от Нашименто, Здравко Димитров и Насиру Мохамед.

Второто полувреме "сините" намалиха темпото и като че ли доиграваха двубоя. Това отвори шанс за Пирин и Милош Стоянов намали в 58-ата минута след центриране и силен удар.

Така Левски спечели контролата с 2:1. В следващата си среща от efbet Лига момчетата на Петър Хубчев приемат Арда (Кърджали) на "Георги Аспарухов". Двубоят ще се състои на 19 октомври от 20 часа.

Състав на Левски: 12.Петър Иванов, 25.Кирил Киров, 19.Янис Каргас, 5. Холмар Ейолфсон, 26.Александър Георгиев, 21. Асен Чандъров, 10. Франко Мазурек, 14. Филипе Нашименто, 18.Насиру Мохамед, 11. Здравко Димитров, 9. Дени Алар
Резерви: 39.Цветелин Ставрев, 7. Паулиньо, 17. Найджъл Робърта, 20. Живко Миланов, 22. Нуно Рейш, 23. Кали Тиам, 24. Васил Сапунджиев, 27. Владимир Сиромахов, 30. Симоне Игнатов, 70. Мартин Райнов, 93. Мартин Петков
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020