Левски победи Етър с 5:0 в последна контрола от лятната си подготовка. Така "сините" имат равенство и четири поредни успеха преди старта на първенството в събота срещу ЦСКА 1948.

"Сините" пропуснаха първата добра възможност в мача. В шестата минута Марин Петков беше изведен зад защитата на Етър, но стреля покрай вратата. Етър можеше да поведе в 28-ата минута след лошо изчистване на Анте Блажевич и удар от воле на Живко Петков, който Михайлов спаси.

В самия край на полувремето Илиян Стефанов за малко не се възползва от пас на Блажевич, но ударът му не се получи.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

На почивката треньорът на Левски Станимир Стоилов направи няколко промени, сред които бразилците Уелтън и Роналдо.

"Сините" поведоха в 57-ата минута след комбинация между двамата кариоки, като последният простреля вратаря на Етър за 1:0.

Няколко минути по-късно двамата бразилци отново бяха в основата на гол за Левски. Уелтън проби по лявото крило, пусна топката към точката за изпълнение на дузпа, където чакаше Роналдо и я насочи в мрежата за 2:0.

Четвърт час след втория гол връзката Уелтън - Роналдо отново донесе гол за "сините". Уелтън проби отляво и стреля, топката бе отбита, но попадна у Роналдо, който я прати в мрежата (3:0).

Левски стигна до четвърти гол в 82-ата минута, като този път сред голмайсторите се записа Билал Бари (4:0).

Минути преди края Левски можеше да вкара и пети гол, но удар на Роналдо попадна в тялото на вратаря на Етър. Пето попадение във вратата на "болярите" падна в продължението на двубоя, в което Уелтън поднесе топката на Билал Бари на голлинията и той не сбърка за 5:0.

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 5:0
1:0 Уелтън (57'), 2:0 Роналдо (65'), 3:0 Роналдо (71'), 4:0 Билал Бари (82'), 5:0 Билал Бари (90+3)

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (46  1. Пламен Андреев) , 21. Анте Блажевич (46 , 5. Келиан ван дер Каап (46  23. Сонко Сундберг), 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 88. Марин Петков (46  18. Роналдо  , 27. Асен Митков (46' 17. Уелтън ), 19. Билал Бари
Резерви:  4. Нейтър Олдър, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 16. Преслав Бачев,  , 34. Александър Божилов, 41. Денис Динев, 71. Антоан Стоянов
Треньор: Станимир Стоилов

Етър (Bul)ЕТЪР: 13. Станислав Нисторов, 7. Кольо Станев , 27. Калоян Митев, 26. Мариян Иванов, 25. Христо Митев, 20. Яни Пехливанов, 28. Николай Янков, 30. Мартин Моран, 17. Евгений Илиев, 34. Олег Димитров, 9. Живко Петков
Резерви: 12. Ангел Мартинов, 3. Север Алиев, 6. Кристиян Кънчев, 14. Даниел-Виктор Кънчев, 19. Калоян Ненчев, 21. Борислав Трендафилов
Треньор: Емануил Луканов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022