ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски загуби с 1:2 от втородивизионния Марица Пловдив под дъжда в София във втората си контрола по време на паузата в първенството. Миналата седмица „сините“ победиха Ботев (Враца) с 2:0, а утре приемат Витоша Бистрица от 14:00 часа.

Срещу пловдивчани треньорът на столичани Станимир Стоилов заложи на много футболисти от втория отбор, което оказа влияние върху представянето на тима му.

Левски стартира по-силно мача и в 17-ата минута отправи първия точен удар в срещата. Александър Божилов изведе Джавад Ел Джемили отдясно в наказателното поле, който стреля в близкия ъгъл, но вратарят Петър Начев изби в корнер.

Шест минути по-късно Левски беше на сантиметри от откриването на резултата. Дейвид Михалев намери нахлуващия на скорост Антоан Стоянов, който стреля моментално, но топката се отби от лявата греда на Начев. Секунди след това Патрик-Габриел Галчев стреля покрай вратата в аут от дистанция.

След половин час игра „сините“ имаха нов шанс за попадение. Михалев центрира отдясно в наказателното поле, където на първа греда Алекс Божилов засече опасно с глава, но топката премина много близо до дясната греда на гостите.

В 34-ата минута Стоянов реши да пробва късмета си от дистанция, като ударът му бе точен, но право в ръцете на вратаря Начев. Две минути по-късно Марица стигна и до най-чистото си положение в срещата.

Пловдивчани организираха бърза контраатака, при която Петър Атанасов превзе сериозно пространство, стигна почти до наказателното поле на „сините“ и изведе Валери Домовчийски в него отляво, а бившият нападател на Левски стреля към вратата, но Пламен Андреев излезе добре напред и успя да го блокира.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Четири минути след почивката резервата Димитър Щерев открадна топката на десния фланг и центрира ниско в наказателното поле, където Ел Джемили стреля, но в аут. В 52-ата минута Айкут Янъков изпревари Щерев и засече опасно с глава центриране отдясно в наказателното поле, но покрай лявата греда на Андреев.

Гостите изненадващо поведоха в 63-ата минута, в която Петър Атанасов комбинира с Олджай Алиев, той задържа добре и изчака да изведе отляво в наказателното поле Соломон Моузес, който шутира силно от малък ъгъл и прати топката неспасяемо над резервния страж Иван Андонов – 0:1.

Пет минути по-късно Левски изравни. След центриране от ъглов удар в наказателното поле Димитър Андонов засече, но беше блокиран от Моузес пред голлинията. Топката стигна до Георги Коричков, който също стреля с глава, Начев отрази, но от метър-два Марин Петков успя да вкара с рамо за 1:1.​

Четвърт час преди края на редовното време Преслав Бачев проби през центъра и стреля от дистанция, но бе блокиран и се стигна до корнер за Левски. Последвалото центриране се озова точно на главата на Марин Петков, който безпроблемно я вкара, но попадението не бе признато, тъй като при подаването топката излезе в аут.

Минути преди края Олджай Алиев вкара втори гол за гостите от Пловдив. Георги Коричков допусна грешка, Алиев излезе сам срещу Иван Андонов и го преодоля за 1:2.

В една от последните атаки в мача Марин Петков опита да изравни резултата с удар от дистанция към далечния десен ъгъл, но не уцели вратата.

ЛЕВСКИ - МАРИЦА 1:2
0:1 Соломон Моузес (63'), 1:1 Марин Петков (68'), 1:2 Олджай Алиев (86')

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К) (46' 99. Иван Андонов)– 34. Александър Божилов, 23. Ноа Сонко Сундберг (64' 4. Георги Коричков), 22. Патрик Габриел Галчев (64' 5. Димитър Андонов), 20. Асен Чандъров (46' 3. Димитър Щерев), 31. Дейвид Михалев (69' 16. Преслав Бачев), 30. Филип Кръстев (64' 8. Никола Бандев), 71. Антоан Стоянов, 11. Джавад Ел Джемили (64' 9. Калоян Стрински), 88. Марин Петков, 24. Борислав Рупанов (77' 7. Антон Иванов)
Резерви: 99. Иван Андонов - 2. Марио Дадаков, 3. Димитър Щерев, 4. Георги Коричков, 5. Димитър Андонов, 6. Мартин Тодорски, 7. Антон Иванов, 8. Никола Бандев, 9. Калоян Стрински, 10. Кристиян Красимиров, 14. Калоян Петков, 16. Преслав Бачев
Старши треньор: Станимир Стоилов

Марица Пловдив (Bul)МАРИЦА ПЛОВДИВ: 33. Петър Начев - 10. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 28. Радослав Апостолов, 11. Илиян Йорданов (46' 23. Соломон Моузес), 7. Симеон Вешев (46' 18. Георги Трифонов), 21. Станислав Маламов (46' 30. Олджай Алиев), 15. Христиан Димитров, 90. Петър Атанасов (66' 55. Дъглас Иваноф), 17. Валери Домовчийски
Резерви: 12. Виктор Петков - 70. Айкут Янъков (46'), 18. Георги Трифонов, 23. Соломон Моузес (46'), 22. Георги Иванов, 13. Станислав Василев, 8. Сали Садъков, 77. Христо Цветков, 30. Олджай Алиев (46), 19. Викторио Димитров, 55. Дъглас Иваноф
Старши треньор: Николай Димитров