Левски продължава без грешка по време на зимния си лагер в Турция. „Сините“ записаха убедителен успех с 4:1 над националния отбор на Узбекистан до 19 години, който преди дни отстъпи на българските национали в същата възрастова група с 0:2.

Треньорът на Левски Петър Хубчев заложи на състав почти изцяло от младоци. На вратата започна Петър Иванов, а защитата пред него бяха Деян Лозев, Мартин Райнов, Костадин Илиев и Ивайло Найденов. Илия Юруков и Филипе Нашименто действаха като опорни халфове, а пред тях бяха наредени Насиру Мохамед, Марин Петков и Здравко Димитров. Мартин Петков застана на върха на атаката.

Левски започна много активно и още в 4-ата минута Мартин Петков даде аванс с хубав удар в долния десен ъгъл.

След попадението играта се успокои до към 30-ата минута, когато заваляха головете. Левски стигна до втори гол в 35-ата минута, когато Димитров насочи технично топката в далечния ъгъл след подаване на Мохамед.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Ганаецът на свой ред се разписа в 40-ата минута за 3:0, а две минути след него и най-младият в тима на Хубчев Марин Петков вкара дебютното си попадение за първия тим след подаване на Мартин Петков. 16-годишният талант бе изведен сам срещу вратаря и се разписа с техничен удар.

В 55-ата защитник върна топката към младия Петър Иванов, който не овладя добре и кълбото бе пратено във вратата на Левски от Улугбек Хашимов. Между 70-ата и 80-ата минута Иванов на два пъти изкупи грешката си с решаващи намеси.

В последните минути нервите малко се нажежиха и Стайн Спиерингс два пъти беше наобиколен от узбекистански национали, недоволстващи от действията на холандеца.

До момента на подготвителния си лагер тимът на Петър Хубчев имаше победи над арменския Пюник с 3:2 и с 2:1 над австрийския гранд Рапид (Виена). На 6 февруари на Левски предстои контрола с украинския Олександрия.

ЛЕВСКИ - УЗБЕКИСТАН (U19) 4:1
1:0 Мартин Петков (4), 2:0 Здравко Димитров (35), 3:0 Насиру Мохамед (40), 4:0 Марин Петков (42), 4:1 Хашимов (54)

ЛЕВСКИ: 12.П. Иванов, 26.Лозев, 70.Райнов (58-19.Каргас), 31.К. Илиев, 6.Найденов, 77.Юруков, 14.Нашименто (45-40.Спиерингс), 88.Марин Петков (72-17.Робърта), 18.Насиру (58-10.Мазурек), 11.Димитров, 79.Мартин Петков
Резерви: 13. Михайлов, 1. Миятович, 20. Миланов, 22. Рейш, 5. Ейолфсон, 19. Каргас, 4. Горанов, 10. Мазурек, 8. Славчев, 23. Тиам, 40. Спиерингс, 7. Паулиньо, 99. Ст. Иванов, 9. Алар, 17. Робърта, 29. Костов

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020