Левски победи арменския Пюник с 3:2 в първата си контрола от подготовката в Алания (Турция). Двама нови футболисти дебютираха за "сините" Симеон Славчев и Стайн Спиерингс, а холандецът откри головата си сметка още в 9-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Съперникът успя да изравни само след три минути, когато Иву Угочукву бе оставен непокрит и с удар в долния десен ъгъл на Михайлов вкара за 1:1. Последваха пропуски на Паулиньо, Горанов, Славчев и Иванов за Левски, докато арменците отвърнаха с положения на Йозбилис, Карташян и Денис Махмудов.

Пюник успя да поведе в 74-ата минута след дузпа, изпълнена от Миранян, спасена от Петър Иванов, но Шевчук  направи добавка за 2:1. Левски обаче не се предаде и осъществи обрат с голове на Здравко Димитров (78') с тежък удар в близкия ъгъл  и Нашименто от фаул в 87-ата минута.

ЛЕВСКИ - ПЮНИК 3:2
(1:0 Спиерингс (9), 1:1 Угочукву (12), 1:2 Шевчук (74), 2:2 Димитров (78), 3:2 Нашименто (87)

ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов, 20.Живко Миланов, 22.Нуно Рейш, 70.Мартин Райнов, 4.Иван Горанов, 8.Симеон Славчев, 23.Хали Тиам, 40.Стайн Спиерингс, 7.Паулиньо, 99.Станислав Иванов, 9.Дени Алар
Резерви: 1.Милан Миятович, 12.Петър Иванов, 5.Холмар Ейолфсон, 19.Янис Каргас, 26.Деян Лозев, 31.Костадин Илиев, 10.Франко Мазурек, 14.Филипе Нашименто, 6.Ивайло Найденов, 18.Насиру Мохамед, 77.Илия Юруков, 88.Мaрин Петков, 29.Станислав Костов, 17.Найджъл Робърта, 11.Здравко Димитров

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020