Левски успя да прекъсне черната си серия в европейските турнири и продължава във втория квалификационен кръг на турнира. „Сините“ стигнаха до 0:0 при гостуването си на черногорския Сутиеска и с общ резултат 3:1 продължават напред. Там съперник ще бъде хърватския Хайдук (Сплит).

Последните четири пъти Левски неизменно отпадаше още на първото стъпало в евротурнирите - от Спартак (Търнава), Сараево, Иртиш и Марибор. "Сините" елиминираха първи съперник на европейската сцена от 7 години, когато отстраниха последователно ирландския Дъндолк и шведските Калмар и АИК, за да играят в групите на Лига Европа.

Треньорът на Левски Николай Митов може да бъде доволен от показаното на терена, но също така трябва да отправи забележки на защитата и по-специално на Милош Цветкович, който явно не може още да сработи с новите си съотборници. Сърбинът цял мач, както и в София, бе разминаван като малка гара от Денкович. С добри изяви се запомни Давид Яблонски, който се превръща в стълба в отбраната на Левски. Герой за столичани обаче бе капитанът Божидар Митрев, който отчая нападателите на домакините с намесите си.

Още от първите минута Милош Цветкович показа, че отново няма как да се справи със Стефан Денкович, който изведе свой съотборник на добра позиция, но там решително се намеси Пиргов.

Левски се активизира след 15-ата минута и създаде на свой ред няколко опасности. Панайотов пробва на два пъти изстрела си, но не намери целта. Митрев пък продължи със стабилните си изяви под рамката на вратата.

Иван Горанов изстреля страхотен изстрел от пряк свободен удар, който обаче с мъка бе спасен от Гилен. Веднага след него в 40-ата минута се случи куриозна ситуация. Реферът Масиас даде сигнал за край на първото полувреме, но секунди по-късно усети грешката си и даде знак играта да продължи.

През втората част Васил Панайотов имаше отличен шанс да предреши срещата и крайния победител, но ударът му от близка дистанция бе избит от Гилен. Последваха две пропуквания от отбраната на Левски, при които само решителните намеси на Митрев предотвратиха сигурно попадение. И в двата случая на голова позиция бе Зарубица.

Играчите на Сутиеска се обезсърчиха и срещата се доигра, а на два пъти Левски дори имаше възможност да стигне до гол и да запише успех и във втората си среща с черногорците.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Лига Европа - сезон 2017/2018

Сутиеска - Левски 0:0

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Стефан Денкович размина Милош Цветкович и изведе Божо Маркович сам срещу Божидар Митрев. Ударът обаче беше избит в корнер от Димитър Пиргов
18- Опасен удар на Васил Панайотов, но топката профуча над гредата
26- Нар проби много добре по крилото, пусна на Панайотов, но ударът на халфа срещан гърба на бранител ан домакините. Топката отново попадна в Нар, който финтира двама и стреля от малък ъгъл, но Гилен лови
29- Мапуку влезе в наказателното поле, сблъска се с бранител и с вратаря на домакините и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена
31- Стеван Ковачевич стреля опасно, но право в ръцете на Митрев, който лови
39- Сблъсъци между Мапуку у Гилен, след като стражът на домакините провокира нападателя на Левски. Всичко приключва с жълти картони за двамата
40- Страхотен изстрел от пряк свободен удар на Иван Горанов, но Гилен се разтегна и с мъка успя да спаси. добаваката на Мапуку пък бе избита от бранител
41- Куриозен гаф на рефера. Съдията Масиас се обърка и посочи край на първото полувреме в 40-ата минута. Секунди по-късно се усети за грешката си и даде знак играта да продължи.
45- Край на първото полувреме!
__________________________________________
46- Начало на второто полувреме
57- Отлична атака на Левски, а след рикошет топката попадна на крака на Панайотов, който от точката на дузпата стреля. Стражът на домакините обаче успя да избие
62- Цветкович за пореден път изпусна Денкович, а там решително се намеси Митрев. Последва удар на Зарубица, но там от голлинията изби Яблонски
72- Защитата на Левски отново се пропука, а Зарубица се озова сам срещу Митрев. Капитанът на „сините“ се намеси решително и изби!
80- Сутиеска поиска дузпа. След удар на Боян Божович от дистанция топката срещна ръката на Давид Яблонски, но дузпа просто нямаше как да бъде дадена
90- След центриране от корнер Боян Божович стреля с глава, но топката мина на сантиметър встрани от вратата
90+4- Край на мача!

СУТИЕСКА: 1.Владо Гилен, 4.Велко Вукович, 6.Неманя Недич, 8.Стеван Ковачевич (61-9.Боян Божович), 11.Стефан Денкович, 15.Стефан Лончар(86-7.Игор Почек), 16.Никола Стйепович, 25.Милош Бакрач, 29.Милош Вучич, 50.Божо Маркович, 99.Деян Зарубица (73-21.Владан Бубаня)
Резерви: 31.Суад Личина, 7.Игор Почек, 9.Боян Божович, 21.Владан Бубаня, 22.Алекса Марушич, 26.Матия Вуйович, 30.Марко Вучич
Треньор: Никола Ракойевич

Резултат с изображение за пфк левски
ЛЕВСКИ21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 3.Димитър Пиргов, 28.Давид Яблонски, 4.Иван Горанов, 15.Роман Прохазка, 71.Васил Панайотов, 7.Франсис Нар (90+2-75.Алекс Боримиров), 25.Георги Ангелов, 17.Бабатунде Адениджи (83-4.Мики Орачев), 10.Жуниор Мапуку(77-9.Серджиу Буш)
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 39.Деян Иванов, 8.Антонио Вутов, 9.Серджиу Буш, 93.Атанас Кабов, 75.Алекс Боримиров
Tреньор: Николай Митов

Никшич, стадион "Край Бистрице"
Съдия: Димитриос Масиас (Кипър)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация