Левски победи с 2:0 Септември (София) в контрола, играна на "Георги Аспарухов". Над всички в мача беше Илиян Мицански, който реализира и двете попадения за лидера в Първа лига. Нападателят откри резултата в началото на мача, а малко след почивката добави още един гол.

Срещата започна по чудесен начин за домакините, които излязоха напред в резултата още в 4-ата минута. При заучено изпълнение на ъглов удар Симон Сандберг надскочи противниковите бранители и насочи топката към Мицански. Нападателят нямаше особени затруднения и с глава прати коженото кълбо във вратата на Дебърлиев.

В следващите минути интересните ситуации липсваха, като преобладаваше основно битката в центъра на терена.

В края на първото полувреме Франсис Нар подаде към Галин Иванов, но вторият не съумя да преодолее вратаря на Септември. Малко по-късно Роман Прохазка стреля от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на Дебърлиев.

В началото на втората част Левски поведе с 2:0. В 50-ата минута Мицански се разписа за втори път в мача, след като Роман Прохазка преодоля защитата на Септември и му подаде на празна врата.

До края на срещата "сините" на няколко пъти можеха да реализират и трети гол, но с пропуски се отличиха Мицански, Бабатунде Адениджи и Антонио Аниете.

Следващият мач на Левски е на 20 ноември, когато тимът гостува на Монтана в среща от 14-ия кръг на Първа лига.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Мицански (4), 2:0 Мицански (49)

Състави:

Левски: 21. Иван Чворович; 2. Сърджан Лукин; 23. Симон Санберг; 25. Сашо Александров; 14. Веселин Минев (кап); 15. Роман Прохазка; 26. Илия Юруков; 20. Антонио Аниете; 7. Франсис Нар; 10. Галин Иванов; 9. Илиан Мицански
Резерви: 1. Антон Илиев; 4. Мики Рачев; 8 Джереми де Нойер; 16. Атанас Кабов; 17. Бабатунде Адениджи; 22. Георги Павлов; 24. Мартин Костадинов; 75. Алекс Боримиров; 19. Петър Иванов; 44. Виктор Генев.
Треньор: Елин Топузаков

Септември: 12. Петър Дебърлиев; 24. Богомил Дяков (кап); 13. Петър Василев; 3. Георги Купенов; 4. Димитър Руйчев; 10. Божидар Кацаров; 23. Александър Бастунов; 11. Даниел Пехливанов; 14. Здравко Димитров; 8. Янко Ангелов; 20. Костадин Аджов
Резерви: 1. Валентин Галев; 5. Иво Димитров; 16. Борис Пантелеев; 17. Антон Тунгаров; 7. Октай Хамдиев; 6. Димитър Иванов; 19. Александър Александров; 22. Георги Петров; 18. Аспарух Смилков.
Треньор: Николай Митов