Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Левски победи Септември с 5:0 във втората си контрола от лятната подготовка. Тимът на Станислав Генчев продължава без допуснат гол в проверките, след като в първата надви Спартак (Плевен) с 2:0.

Като титуляр за Левски започва новото попълнение Алекс Колев, а след час игра на терена за Септември се появи все още ненавършилият 17 години син на бившата звезда на Левски Валери Божинов - Валери младши.

Първата добра голова възможност в мача се откри пред Септември във 2-рата минута. Николай Дросев намери Виктор Тейстер в наказателното поле. Той успя да преодолее Пламен Андреев от чиста позиция, но топката се търкулна покрай левия страничен стълб.

В 9-ата минута Левски отговори с тежък удар на Марин Петков от дистанция. Димитър Шейтанов изби, но Алекс Колев не се отказа да гони топката. Той я отне, а Петков изведен Асими Фадига, който с мощен удар по диагонала направи резултата 1:0.

Левски удвои аванса си в 15-ата минута. На границата на наказателното поле Фадига намери Майкон, който от движение насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шейтанов. За бразилеца това бе първо попадение с екипа на "сините".

В 28-ата минута неразумно влизане на Бен Азис в краката на Асими Фадига ядоса феновете и последваха мощни освирквания към левия защитник на Септември. Марин Петков опита да изненада Шейтанов с изпълнение на фаул от близо 25 метра, но топката мина над вратата.

Малко след това останаха съмнения за игра с ръка на защитник на Септември в наказателното поле, но реферът Волен Чинков даде знак играта да продължи. Шут на Евертон Бала от фаул в 38-ата минута не намери очертанията на вратата на гостите.

В последната атака за първото полувреме „сините“ вкараха трети гол. Асими Фадига проби в наказателното поле и от аутлинията пусна към Марин Петков, който с едно докосване реализира за 3:0.

За началото на второто полувреме Станислав Генчев направи много смени. На терена останаха единствено Виктор Любенов и Евертон Бала.

Преслав Бачев покачи на 4:0 за Левски в 52-ата минута, след като получи пас от Фабио Лима.

Няколко минути по-късно Алдаир тръгна на пробив през центъра. Топката му бе избита с цената на нарушение. Волен Чинков обаче даде авантаж. Евертон Бала пое и с мощен удар с десния крак прати топката във вратата за 5:0.

До края Левски имаше още няколко възможности, но така и не отправи голов удар.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 5:0
1:0 Асими Фадига (9'), 2:0 Майкон (15'), 3:0 Марин Петков (45+2'), 4:0 Преслав Бачев (52'), 5:0 Евертон (58')

Левски София (Bul)Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Виктор Любенов, 6. Цунами, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 27. Божидар Рупанов, 97. Асими Фадига, 17. Евертон, 88. Мартин Петков, 90. Алекс Колев
Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, Александър Марков

Септември София (Bul)Септември: 21. Димитър Шейтанов – К, 15. Бен Азис, 26. Мартин Христов, 4. Дино Томаш, 7. Николай Дросев, 6. Виктор Очай, 16. Мартин Моран, 22. Виктор Тейстер, 14. Жан-Пиер да Силва, 11. Ивайло Михайлов, 17. Фаустас Степонавичус
Резерви: 1. Ивайло Илиев, 12. Валдимир Иванов, 2. Валери Божинов, 3. Михаил Полендаков, 8. Преслав Георгиев, 9. Валентин Доцев, 10. Манимоу Ачоу, 13. Страхиня Керкез, 18. Кубрат Йонашчъ, 19. Митко Митков, 23. Никола Величковски, 24. Петър Милеов, 25. Александър Джамов