Левски постигна първа победа в официален мач от 8 декември миналата година и първи успех извън София за първенството от 15 юли 2019 година. В дебюта на Георги Тодоров начело на "сините", те надделяха с 3:1 над Арда в Пловдив. Паулиньо, Стайн Спиерингс и Мартин Петков бяха точни за столичани, докато за тима от Кърджали се разписа Радослав Василев. В ложите на "Лаута" бе собственикът на 51% от акциите на Левски Наско Сираков, който изгледа двубоя в компанията на члена на Изпълкома на БФС Емил Костадинов.

Новият треньор на Левски направи много промени по състава за първия си мач начело на "сините". Вратарят Георги Георгиев и юношата Костадин Илиев ще дебютират за столичани.  Милан Миятович, Иван Горанов, Мартин Райнов, Найджъл Робърта и Стайн Спирингс не са сред титулярите за двубоя.

И двата тима бяха предпазливи през първите минути. "Сините" владееха повече топката и първи стигнаха до положение. Станислав Костов реализира гол, но той правилно бе отменен заради игра с ръка. Нападателят получи топката в наказателното поле от Паулиньо и стреля точно. При овладяването на топката обаче игра с ръка.

В края на полувремето двата отбора си размениха по един гол. Паулиньо засече топката от границата на наказателното поле и стреля, топката рикошира в Матеус Леони и влетя в мрежата на Банков.

Winbet -най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Само 4 минути по-късно Румен Руменов центрира в наказателното поле на Левски, а там Радослав Василев засече с глава и реализира за 1:1.

Второто полувреме отново не бе много динамично, но "сините" стигнаха до гол в 65-ата минута. Станислав Иванов центрира в полето на Арда, а влезлият преди 3 минути Стайн Спиерингс засече топката и я прати в мрежата за 2:1 за столичани.

Арда успя да натисне чак в заключителните минути, но при най-доброто си положение Георги Георгиев се намеси решително и спаси.

Секунди преди края на продължението Станислав Иванов се озова сам срещу вратаря и стреля. Банков успя да намали скоростта на топката, но Мартин Петков бе най-бърз и я вкара в мрежата за крайното 3:1.

Арда - Левски 1:3
0:1 Паулиньо (37), 1:1 Радослав Василев (41), 1:2 Стайн Спиерингс (65), 1:3 Мартин Петков (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
19- Отменен гол на Левски! Паулиньо пусна към Костов, който от воле простреля Банков. Съдията обаче отмени правилно гол за игра с ръка на нападателя на "сините"!
37- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Паулиньо засече топката от границата на наказателното поле и стреля, топката рикошира в Матеус Леони и влетя в мрежата на Банков
41-
ГОЛ ЗА АРДА! Румен Руменов центрира в наказателното поле на Левски, а там Радослав Василев засече с глава и реализира
45- Край на първото полувреме!
__________________________
46- Начало на второто полувреме
65- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванов центрира в полето на Арда, а влезлият преди 3 минути Стайн Спиерингс засече топката и я прати в мрежата за 2:1 за столичани!
76- Ивайло Найденов проби отдясно, навлезе към наказателното поле, след което стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар
90+3- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванов се озова сам срещу вратаря и стреля. Банков успя да намали скоростта на топката, но Мартин Петков бе най-бърз и я вкара в мрежата
90+3 - Край на мача!

АРДА: 91.Николай Банков, 4.Милен Стоев, 27.Емил Мартинов, 71.Пламен Крумов (76-10.Ахмед Осман), 98.Светослав Ковачев (71-15.Лукас Мартинс), 11.Александър Георгиев, 19.Румен Руменов (71-8.Румян Ховсепян), 21.Мaртин Костадинов, 25.Матеус Леони, 7.Спас Делев, 99.Радослав Василев
Резерви: 23.Месут Юсуф, 8.Румян Ховсепян, 10.Ахмед Осман, 15.Лукас Мартинс, 20.Стойчо Атанасов, 22.Атанас Кръстев
Треньор: Николай Киров

ЛЕВСКИ: 27.Георги Георгиев, 5.Холмар Ейолфсон, 6.Ивайло Найденов, 19.Йоанис Каргас, 31.Костадин Илиев(82-70.Мартин Райнов), 14.Филипе Нашименто (74-79.Мартин Петков), 23.Хали Тиам, 7.Паулиньо, 9.Дени Алар (82-11.Здравко Димитров), 29.Станислав Костов, 99.Станислав Иванов (61-40.Стайн Спиерингс
Резерви: 1.Милан Миятович, 11.Здравко Димитров, 77.Илия Юруков, 70.Мартин Райнов, 40.Стайн Спиерингс, 10.Франко Мазурек, 79.Мартин Петков
Треньор: Георги Тодоров

Пловдив, ст. "Локомотив"
Съдия:
Петър Костадинов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация