Левски спечели с 4:2 гостуването на Славия в дербито от шестия кръг на Елитната група до 16 години. За “сините” в герой се превърна Ернан Ангелов. Синът на бившия голмайстор на Левски и настоящ треньор на Свиленград Емил Ангелов изригна с цели четири попадения.

Юношеският национал даде началото на головото шоу в третата минута, откривайки резултата на терена в "Овча купел".

Десет минути след това Славия изравни чрез Михаил Тенев. “Белите” продължиха да атакуват, но пропуснаха две добри ситуации. Ернан Ангелов пък блесна с още два гола в рамките на 3 минути, като оформи своя хеттрик и даде аванс от 3:1 на "сините".

В 55-ата минута домакините намалиха на 2:3. Юлиян Стоянов се разписа във вратата на Дамян Дамянов.

До края Ернан Ангелов стигна и до четвърто попадение, оформяйки победата на Левски с 4:2.

Воденият от треньора Данаил Иванов отбор дели първото място в класирането с Лудогорец с актив от по 16 точки.

Съставът на Левски U16: 1. Дамян Дамянов, 2. Мартин Стоянов (59 – 19. Любен Бакърджиев), 3. Александър Ценов, 4. Мартин Гайдев, 5. Васил Гочев, 6. Пиер Дамянов, 7. Йоан Андреев (85 – 18. Никола Младенов), 8. Денислав Василев (70 – 14. Калоян Кирилов), 9. Ернан Ангелов, 10. Георги Камбитов (к), 11. Лазар Петров.