Нигерийският нападател на Левски Бабатунде Адениджи реализира 2 гола при успеха на "сините" с 3:0 над третодивизионния Рилски спортист в контрола, играна на един от помощните терени на "Герена". 20-годишният таран демонстрира огромно желание за игра и беше в основата на почти всички интересни атаки за своя тим. Със сигурност с представянето си днес Тигъра даде сериозна заявка за титулярно място в "А" група, където все още очаква дебюта си сред стартовите единадесет.

Другото попадение в днешната проверка беше дело на Божидар Краев.

"Сините" взеха инициативата още в самото начало на срещата и почти не позволяваха на гостите да преминат централната линия на терена. В първите 15 минути Мигел Бедоя, Роман Прохазка, Джереми Де Ноойер, Бабатунде Адениджи и Божидар Краев се изредиха да шутират от дистанция, но така и не съумяха да поразят целта. Това се случи в 20-ата минута на срещата, когато Адениджи пое топката с гръб на границата на наказателното поле, обърна се и с прекрасен удар в горния десен ъгъл на вратата реализира.

В края на първата част Божидар Краев удвои, след като бе намерен на празна врата от Франсис Нар.

Втората част започна с натиск на "сините" и резултатът не закъсня. В 48-ата минута Адениджи вкара втория си гол с нисък диагонален шут. Малко по-късно Адениджи можеше да реализира хеттрик, но след удар с глава, топката срещна напречната греда на вратата на Гьорев. В 73-ата минута влезлият на мястото на Тунде - Венци Христов, вкара с глава, но попадението бе отменено заради нарушение срещу вратаря. Toва беше и последната интересна ситуация в срещата.

Следващият мач на Левски е на 23 април /събота/ срещу Лудогорец на "Георги Аспарухов" в мач от 30-ия кръг на "А" група.

ЛЕВСКИ - РИЛСКИ СПОРТИСТ 3:0
1:0 Адениджи (20), 2:0 Краев (38), 3:0 Адениджи (48)

Срещата по минути:

3- Шут на Де Ноойер, но Красимир Гьорев улавя топката.
8 - Бедоя нахлу в противниковото наказателно поле и стреля, но стражът на гостите спаси.
15 - Удар на Краев от малък ъгъл, но отново добра намеса на вратаря на Рилски Спортист.
20 -  Гол за Левски! Бабатунде Адениджи открива резултата с удар от границата на наказателното поле.
31 - Aдениджи беше изведен на добра позиция, но стреля високо над вратата.
38 -  Гол за Левски! Божидар Краев се разписва на празна врата след пас на Франсис Нар.
40 - Край на първата част!
--------------------------------------
41 - Начало на второто полувреме.
48 -  Гол за Леввски! Адениджи вкарва втория си гол с диагонален удар по земя.
58 - Удар с глава на Адениджи, но топката срещна напречната греда.
60 - Шут на Борислав Цонев от въздуха, но коженото кълбо минава встрани от вратата.
73 - Венци Христов вкарва с глава, но голът е отменен заради фаул срещу вратаря.
80 - Край на мача!

Левски: 29. Боян Йоргачевич, 15. Роман Прохазка, 4 Мики Орачев, 30. Максимилиан Карнер, 27. Мехди Бурабия, 8. Джереми Де Ноойер, 10. Мигел Бедоя, 7. Франсис Нар, 12. Бижидар Краев , 17. Бабатунде Адениджи  , 20. Галин Ташев
Треньор: Стойчо Стоев

Рилски спортист: 33. Красимир Гьорев, 13. Виктор Колев, 17. Виктор Младенов, 8. Тихомир Крумов, 4. Димитър Мавродиев, 6. Йоаким Ръсовски, 22. Янко Ангелов, 7. Петко Петков, 24. Ивайло Захариев, 9. Кристиян Додов, 20. Спас Спасов

Съдия: Георги Димитров

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!