Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Левски победи с минималното 1:0 сръбския Радник (Сурдулица) в контролна среща на "Герена". Автор на единственото попадение в мача стана Паулиньо. Бразилецът отбеляза от дузпа още в 5-ата минута, което се оказа достатъчно за победата. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу таланта Атанас Кабов.

Треньорът Славиша Стоянович даде шанс за изява на трима от новопривлечените, които пусна титуляри. Португалският централен защитник Нуно Рейш, естонският халф Богдан Вашчук и френският ляв защитник Луи Нганиони записаха неофициален дебют за Левски. На някои от основните играчи пък беше дадена почивка - Габриел Обертан, Холмар Ейолфсон, Давиде Мариани и др. Капитанът Иван Горанов е с националния отбор. Станислав Костов пък остана резерва.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

До почивката "сините" имаха още няколко положения за гол. Давид Яблонски пропусна да отбележи с глава, Филипе Нашименто пък стреля покрай дясната греда от фаул.

Две минути преди края на първата част Паулиньо се размина с втори гол.

След почивката Стоянович извърши редица смени. В 47-ата минута гостите удариха греда, след като Божидар Митрев не се намеси добре при силен изстрел на Ристович от фаул. Стражът опита да боксира, но топката отиде в горната греда и излезе в корнер.

Малко по-късно Вашчук можеше да отбележи за Левски, но пропусна. Отново той пробва удар в 62-ата минута. Секунди преди това Станислав Иванов, Ривалдиньо и Антони Белмонт влязоха на местата на Буш, Юруков и Кабов.

В 64-ата Вашчук пропусна нов шанс, а до края пропуски направиха още Белмонт и Ривалдиньо.

Славиша Стоянович включи като резерви и Цветкович, Белаид, Илия Димитров, Мартин Петков и Алекс Боримиров.

Контролите на Левски с Радник (Сурдулица) се превърнаха в традиция. Това беше трети мач между двата отбора. През 2016 година тимът от Сурдулица покани "сините", като пое всичките разноски на столичани, за да представи тима си срещу 26-кратните шампиони, тъй като в западните покрайни живеят много българи. Мачът завърши 0:0, а миналата година Радник пристигна в Правец, за да върне визитата. Тогава Левски, воден от Николай Митов, спечели с 1:0 с гол на Бабатунде Адениджи.