ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски и Апоел Никозия завършиха при 0:0 контролата си на стадиона в Правец, последна за "сините" преди старта на новия сезон в efbet Лига и първа от подготовката, в която тимът на Николай Костов не победи и не вкара гол.

По-рано днес над Правец се изсипа силен дъжд и това забави началото на срещата с 20 минути.

За съперника като титуляр започна бившият футболист на Левски Георги Костадинов, а първият удар към една от двете врати дойде още във втората минута, когато капитанът на "сините" - Андриан Краев, шутира от дистанция, но доста неточно.

Малко след това прехвърчаха искри на терена заради бурни протести на гостите срещу съдийско отсъждане, което доведе до кратко напрежение между двата състава.

След четвърт час игра „сините“ организираха бърза атака по левия фланг, Уелтън проби на скорост и пробва успореден на голлинията пас за Роналдо, но в последния момент Исам Чебаке изби в ъглов удар.

АПОЕЛ нанесе първия си удар към вратата на Пламен Андреев в 19-ата минута, но стражът се справи.

След половин час игра отново бяха пред вратата на „сините“. Янис Фетфацидис получи отляво в наказателното поле и комбинира с капитана Георги Квилитая, който пък върна топката за Сарфо, а той шутира от границата на наказателното поле, но над напречната греда на Андреев.

Най-сериозната опасност за гол през първата част дойде в 35-ата минута и бе пред вратата на Левски. Тогава футболист на АПОЕЛ не успя да се възползва от неумела намеса на Пламен Андреев и прати топката в напречната му греда.

Малко след това срещата бе прекъсната за кратко заради расистки подмятания от страна на феновете на "сините" към футболист на съперника. Наложи се Валери Божинов, който и днес бе на пейката на Левски, да успокоява привържениците.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Левски започна по-добре втората част и създаде няколко опасности в първите минути.

Три минути след началото на второто полувреме Уелтон стреля, но неточно в аут. В 49-ата минута Джемили отправи много хубав удар от около 20 метра, но Вид Белец бе на мястото си и спаси. Добрата игра на "сините" продължи  и Патрик-Габриел Галчев стреля от пряк свободен удар в 51-ата минута, но Вид Белец се намеси и изби в корнер.

След час игра Левски отново обстрелва вратата на съперника, но ударът на Андриан Краев премина встрани.

Минути след това нервите взеха връх след грубо влизане на Матео Сушич в краката на Уелтън, заради което играчът на АПОЕЛ получи втори жълт картон и бе изгонен. Кипърците обаче останаха с 11 души и изгоненият бе заменен от Йефте Да Силва Диас.

Четвърт час преди края Квилитая нанесе много опасен изстрел от дъгата пред наказателното поле, който обаче профуча на милиметри от дясната греда на Ники Михайлов.

Минута по-късно Левски изпълни корнер, топката беше изчистена, след което тя стигна до Марин Петков, който стреля технично, но покрай гредата.

Отново той шутира опасно десет минути преди края, но не намери целта. В последните минути на срещата Асен Чандъров падна в наказателното поле на АПОЕЛ, феновете реагира бурно, но реферът замълча.

В последната минута на срещата Уелтън надбяга съперник и стреля опасно към далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата.

ЛЕВСКИ - АПОЕЛ 0:0

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (46'  13. Николай Михайлов), 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиян Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев (66  10. Ивелин Попов), 11. Джавад Ел Джемили (66   20. Асен Чандъров) , 27. Асен Митков (90 77. Дейвид Михалев) , 88. Марин Петков, 7. Роналдо (70  6. Вандерсон Цунами) , 17. Уелтън (90  21. Кристиян Йовов), 9. Рикардиньо (77   14. Илиян Стефанов)
Резерви: 99. Иван Андонов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан Ван Дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг

АПОЕЛ (Cyp)АПОЕЛ: 27. Вид Белец (вр) - 16. Матео Сушич  (30. Йефте Да Силва Диас), 5. Лаша Двали, 15. Хосе Анхел Креспо, 14. Исам Чебак  - 70. Георги Костадинов , 20. Далсио - 28. Янис Фетфацидис, 44. Кингсли Сарфо (60'  18. Янис Сациас), 9. Уилсън Едуардо - 11. Георги Квилитая (к)

Съдия: Димитър Буров
Стадион: "Градски", Правец
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023