През миналата година отборът на Фил Джексън не срещна трудности в Западната конференция, но бе победен безславно на финала от "Голямото Трио" на Бостън Селтикс. Коби Брайънт бе над всички в този двубой с 35 точки, 6 овладени борби и 10 асистенции. Испанският център Пау Гасол и първата резерва на тима Ламар Одъм се отличиха с по 20 точки, докато Тревор Ариза добави 17 точки, 10 от които в първите 12 минути. Навръх 25-ия си рожден ден Кармело Антъни записа 25 точки, Джей Ар Смит реализира 24, идвайки от резервната скамейка, а Кениън Мартин завърши с 13 точки и 5 борби. През първите 3:00 минути на срещата домакините от Колорадо не успяха да отбележат кош, а Лейкърс поведе с 5:0. До последните 3-4 минути на първата четвърт и двата отбора виждаха сериозни трудности при реализирането на стрелбите си от игра, но в края на частта с ключови тройки се отличиха Джей Ар Смит и Чонси Билъпс, като резултатът стана 17:16 в полза на Лейкърс. До края на първите 12 минути Тревор Ариза продължи добрите си изяви, реализирайки нова тройка,а Лейкърс поведе с 25:20. През втората четвърт и двата отбора много по-лесно стигаха до противниковия кош и 8:48 минути преди края на полувремето Нъгетс за първи път поведе в резултата, при 31:30. Гостите все пак успяха да отговорят със серия от 7-0 точки и отново да се върнат начело с преднина от 6 точки, при 39:33. До почивката Коби Брайънт реализира няколко стрелби през човек в собствения си стил, които увеличиха преднината на Лейкърс до 13 точки при 53:40. В началото на второто полувреме играта вървеше кош за кош, но това не бе в полза на Нъгетс, тъй като по този начин “Езерняците” поддържаха преднината си, която в 8:12 минути преди края на третата част бе 12 точки при 62:50. Въпреки, че играчите на Джордж Карл за момент успяха да намалят изоставането си до 9 точки, благодарение на стабилната си игра в защита и отличните изяви на Брайънт и Гасол в атака гостите от Калифорния стигнаха и до 20 точки аванс, при 79:59. Все пак до края на частта резервите на Нъгетс Линас Клейза и Джей Ар Смит се отличиха с тройки, намалявайки изоставането си до 15 точки при 67:82. Баскетболистите от Лос Анджелис започнаха по-силно и заключителната четвърт, реализирайки две последователни тройки, които върнаха преднината им на 21 точки. Нещата за домакините продължиха да не се развиват добре, като водещеят реализатор на тима до този момент през тази вечер Джей Ар Смит извърши петото си лично нарушение. Карл все пак рискува и остава гарда в игра, като той и Кармело отбелязаха последователно тройки, с които съкратиха изоставането си до 82:96. До финалната сирена Коби Брайънт направи всичко по силите си, за да осигури победата на своя тим а играчите на Нъгетс така и не успяха да намерят противодействие срещу него. Брайънт и компания ще имат на разположение шест дни на разположение за почивка, преди началото на финалната плейофна серия, където Лейкърс ще срещне победителя на Изток измежду Кливланд Кавалиърс и Орландо Меджик. Мач номер 6 от финалната серия в Източната конференция е тази нощ в "Amway Arena" в Орландо, Флорида, като до този момент "Магьосниците" водят с 3-2 успеха и ще се опитат да затворят серията още днес. /БЛИЦ