Арсенал срази у дома Наполи с 2:0 в очаквания с голям интерес интерес първи мач помежду им от 1/4-финалите и наорави голяма крачка към следващата фаза на Лига Европа. Аарън Рамзи (14) вкара първия гол, а десет минути след това Калиду Кулибали си вкара автогол.

Winbet - победата е емоция! (18+)

„Артилеристите“ решиха всичко в своя полза още през първата част, когато паднаха и двата гола. Първо уелският халфът Аарън Рамзи (14) се разписа след асистенция на Мейтланд-Найлс при перфектна контраатака, а в 25-ата минута Калиду Кулибали си вкара автогол шут на Лукас Торейра и рикошет. Домакините бяха по-активни и до края на мача, но не реализираха други попадения, след като пропуски направиха Рамзи, Начо Монреал и Мейтланд-Найлс.

Играчите на Карло Анчелоти дори не загатнаха за класата си и почти не затрудниха своя противник. В 52-ата минута гостите стигнаха до попадение, но то бе правилно отменено заради засада на Инсиние.

Победителят от този сблъсък ще има за съперник на полуфиналите спечелилия от испанския сблъсък Виляреал – Валенсия. В първия мач „прилепите” спечелиха с 3:1 като гости.