Арсенал сътвори страхотен обрат у дома срещу аутсайдера Витория (Гимараеш) и го надви с 3:2 след гол в последните секунди на мача им от третия кръг в група F на Лига Европа.

Англичанинът Маркъс Едуардс (8) рано шокира своите сънародници и даде преднина на гостите от Португалия след асистенция на Виктор Гарсия. „Артилеристите“ натиснаха и успяха да изравнят с гол на 18-годишния бразилец Габриел Мартинели (32) след подаване на Киърън Тиърни. Радостта им обаче бе кратка, тъй като Бруно Дуарте (36) отново даде аванс на португалците още преди почивката.

През втората част „топчиите“ доминираха напълно, но стигнаха до обрата в самия край след две феноменални изпълнения от пряк свободен удар на Никола Пепе (80, 90+2), който им донесе трите точки в последните секунди.

В другия мач от тази група Айнтрахт (Франккфурт) надви у дома Стандард (Лиеж) с 2:1. Давид Абрахам (28) и Мартин Хинтерегер (73) се разписаха след асистенции на Камада, а в края Селим Амалах (82) оформи крайния резултат с гол за гостите.

След тези резултати Арсенал е твърдо на върха с пълен актив от 9 точки пред Айнтрахт с 6 и Стандард с 3. Витория остава на последната позиция без нито една спечелена точка.