Арсенал спечели убедително с 3:0 при гостуването си на шведския Йостерсунд в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа и гледа уверено към 1/8-финалите на турнира.

Още в началото "артилеристите" взеха инициативата и натиснаха. В 13-ата минута падна първото попадение, а то бе дело на Начо Монреал, който се възползва от хубаво подаване на Алекс Айоби.

Колкото повече време изминаваше, толкова по-добре играеше Арсенал, а логичното се случи в 24-ата минута, когато след автогол на Сотирис Пападжианополус "топчиите" имаха два гола преднина.

До края на полувремето гостите от Англия пропуснаха да направят резултата още по-изразителен, а пропуски направи Дани Уелбек.

Второто полувреме започна, както и първото - с натиск на гостите, които направиха резултата класически в 59-ата минута. Автор на попадението бе Месут Йозил, който се възползва от асистенция на Хенрих Мхитарян.

В 65-ата минута Мохамед Елнени от гостите шутира от далечна дистанция, но топката профуча над напречната греда.

В последната 90-а минута Йостерсунд изпусна дузпа чрез Петерсон и не успя да стигне поне до почетен гол.

Реваншът е следващият четвъртък от 22:05 часа на "Емиратс" в Лондон.