Астана, който бе воден през последните няколко години от Станимир Стоилов, повали бившия тим на Георги Иванов-Гонзо - Рен в среща от груповата фаза на Лига Европа.

Казахстанците стигнаха до успеха с 2:0 през втората част. Първо се разписа Бактийор Зайнутдинов с глава, след като получи пас от ъглов удар в 64-ата минута, а в 90-ата Марин Томасов сложи точка на спора с нов гол.

Иначе Рен имаше по-добрите положения в срещата, но с много пропуски се отчетоха Бенжамен Андре и Мбайе Нианг.

След този успех Астана оглавя временно Група "К" от Лига Европа с 4 пункта, където на второ място е Рен с 3 точки. Трети и четвърти са Динамо (Киев) и Яблонец съответно с 1 и 0 точки, но те имат да изиграят тепърва среща помежду си днес.