Аталанта победи Спортинг (Лисабон) с 2:1 в португалската столица и оглави група D в Лига Европа с пълен актив от 6 точки.

Успехът бе изкован през първата част с голове на Джорджо Скалвини (33) и Матео Руджери (43).

След почивката в 76-ата минута съдията Алехандро Ернандес, след намесата на ВАР, отсъди дузпа за домакините. Тя бе реализирана от Виктор Гьокереш . Само минута по-късно Едуардс излезе очи в очи с вратаря на Аталанта Хуан Мусо, но стражът на гостите се намеси. Натискът на Спортинг продължи и в 78-ата минута Жени Катамо нацели левия страничен стълб.

В другия мач от групата Щурм Грац победи с 1:0 при визитата си на полския Раков Честохова с гол на Уилям Бьовинг (23).

Група D
19:45 часа Спортинг Лисабон - Аталанта
1:2
0:1 Джорджо Скалвини (33), 0:2 Матео Руджери (43), 1:2 Виктор Гьокереш (76-дузпа)

19:45 часа Ракув Честохова - Щурм Грац 0:1
0:1 Уилям Бьовинг (23)