Спортинг (Лисабон) и Арсенал завършиха зрелищно 2:2 в първия си двубой от 1/8-финалите на Лига Европа.

смет, тъй като второто им попадение дойде след автогол на Хидемаса Морита.

В 22-ата минута Уилям Салиба даде аванс на гостите от Лондон, но след още 12 минути игра Гонсало Инасио изравни резултата.

След почивката в 55-ата минута домакините обърнаха резултата в своя полза с гол на Паулиньо. Седем минути по-късно обаче след подаване на Гранит Джака топката се отклони в Хидемаса Морита и влетя във вратата на Аден за 2:2, а до края на мача нямаше повече попадения.

Реваншът на "Емирейтс" в Лондон е на 16 март от 22:00 часа.

Байер (Леверкузен) e с единия крак на 1/4-финал, след като срази у дома Ференцварош с 2:0. Първото попадение в срещата реализира Керим Демирбай още в 10-ата минута. Резултатът остана такъв до 86-та минута когато Едмонд Тапсоба увеличи преднината на "аспирините".

Другият германски отбор Унион (Берлин) и Унион Сент Жилоа изиграха драматичен двубой, който завърши 3:3, след като гостите от Белгия на три пъти повеждаха в резултата.