Холандският шампион Аякс разби у дома Йънг Бойс с 3:0 в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа.

През първата част нямаше голове на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам, но след почивката домакините отвяха швейцарския първенец с попадения на Дейви Клаасен (62), Душан Тадич (82) и Бриан Бробей. Тимът от Берн, който бе съперник на ЦСКА в груповата фаза, не нанесе нито един точен удар към вратата на Стекеленбург.

В друга среща от тази фаза на турнира Виляреал спечели с 2:0 при визитата си на Динамо (Киев) и също направи важна крачка към 1/4-финалите. Пау Торес (30) след пас на Жерард Морено и Раул Албиол (52) бяха точни за „жълтата подводница“.

Славия (Прага) и спечелилият предсрочно титлата в Шотландия Рейнджърс завършиха пък 1:1 и ще решават всичко на реванша. Румънецът Николае Станчиу (7) даде ранен аванс на чешкия тим, но шведът Филип Хеландер (36) изравни за гостите.

Реваншите на всички тези сблъсъци са само след седмица на 18 март от 22:00 часа българско време.