Барселона спечели убедително с 4:2 при визитата си на Наполи в реванш от плейофния кръг и с общ резултат 5:3 се класира за 1/8-финалите на Лига Европа. Двата тима излязоха на терена с плакат „Спрете войната“ след нахлуването на руски войски в Украйна и ракетни удари.

Каталунците започнаха вихрено и поведоха с гол на Жорди Алба (8), който засече центриране на Адама Траоре и прати топката във вратата на Алекс Мерет. Скоро след гола Френки Де Йонг (13) напредна през центъра и с удар от около 25 метра удвои аванса на гостите.

След около 20 минути игра Виктор Осимен избяга на отбраната на Барса и вратарят на гостите Марк Андре тер Щеген го препъна в наказателното поле, а руският съдия Сергей Карасьов отсъди дузпа и Лоренцо Инсиние (23-дузпа) бе точен от бялата точка.

Последваха пропуски на Пиер-Емерик Обамеянг и Феран Торес, а по-добрата на гостите им донесе трети гол, дело на Жерард Пике (45) секунди преди паузата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката при многоходова комбинация на гостите Адама Траоре подаде към Пиер-Емерик Обамеянг (59), който с едно докосване отбеляза четвърти гол във вратата на домакините.

Десет минути по-късно Лоренцо Инсиние прати топката в мрежата зад Тер Щеген, но бе в доста голяма засада и попадението не бе признато. Минута след това Осимен излезе сам срещу вратаря Мерет, но ударът на нигериеца мина покрай дясната греда.

Наполи вкара втори гол в края, след като Нико Гонсалес загуби топката в наказателното поле на Барселона и Матео Политано (87) я вкара във вратата на Тер Щеген, оформяйки крайния резултат. Три минути след това германският страж отрази удар на Андреа Петаня.

Наполи - Барселона 2:4
(1:1 в първия мач, общ резултат 3:5)
0:1 Жорди Алба (8), 0:2 Френки де Йонг (13), 1:2 Лоренцо Инсиние (23-дузпа), 1:3 Жерард Пике (45), 1:4 Пиер-Емерик Обамеянг (59), 2:4 Матео Политано (87)

Наполи: 1. Алекс Мерет – 22. Джовани ди Лоренцо, 13. Амир Рахмани, 26. Калиду Кулибали, 6. Марио Руи (74' - 31. Фаузи Гулам) – 4. Диего Деме (46' - 21. Матео Политано), 8. Фабиан Руис – 7. Елиф Елмас, 20. Пьотър Зиелински (74' - 33. Адам Унас), 24. Лоренцо Инсиние (82' - 37. Андреа Петаня) – 9. Виктор Осимен (74' - 14. Дрис Мертенс)
Резерви: 25. Давид Оспина, 5. Жуан Жезус, 16. Хуберт Идашак, 59. Алесандро Дзаноли
Треньор: Лучано Спалети

Барселона: 1. Марк-Андре Тер Стеген – 2. Сержиньо Дест, 4. Роналд Араухо, 3. Жерар Пике, 18. Жорди Алба – 16. Педри (76' - 28. Нико Гонсалес), 5. Серхио Бускетс (62' - 30. Гави), 21. Френки де Йонг – 11. Адама Траоре (74' - 7. Усман Дембеле), 25. Пиер-Емерик Обамеянг (75' - 17. Люк де Йонг), 19. Феран Торес (81' - 6. Рики Пуч)
Резерви: 13. Нето, 12. Мартин Брейтуейт, 22. Оскар Мингеса, 24. Ерик Гарсия, 36. Арнау Тенас
Треньор: Шави Ернандес

Неапол, стадион: "Диего Армандо Марадона"
Съдия: Сергей Карасьов (Русия)
Жълти картони: Зиелински и Фабиан Руис (Наполи)