Барселона и Галатасарай завършиха 0:0 на препълнения "Камп Ноу" в първи 1/8-финал от Лига Европа и ще решават всичко на реванша в Истанбул. В елиминационната фаза от този сезон правилото за голове на чужд терен вече не важи.

Каталунците доминираха и въпреки това не успяха да вкарат гол във вратата на съперника. В 27-ата минута Мемфис Депай първи я застраши сериозно, но стражът на гостите Иняки Пеня направи страхотно спасяване.

Галатасарай пропусна много добра възможност да поведе в 36-ата минута. Керем Актюркоджлу преодоля Сержиньо Дест, след което навлезе в наказателното поле и стреля, но след рикошет в крака на Ерик Гарсия топката премина над напречната греда. Иняки Пеня направи впечатляващо спасяване в 41-ата минута след нов удар на Мемфис Депай.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 56-ата минута първо удар на Усман Дембеле бе блокиран, а след това и Адама Траоре пропусна да вкара. Минута по-късно Мемфис Депай центрира в наказателното поле на гостите и Серхио Бускетс отправи удар с глава, но Иняки Пеня успя да се намеси и да избие в корнер.

Последваха пропуски на Жорди Алба, който не намери очертанията на вратата, и Френки Де Йонг с удар от разстояние в 64-ата минута, когато Иняки Пеня отново бе на мястото си и спаси.

Усман Дембеле стреля от дъгата на наказателното поле на Галатасарай в 73-ата минута, но топката премина над напречната греда. Две минути след това Адама Траоре проби между двама футболисти на Галатасарай в наказателното поле и вдигна топката към Педри, но той не успя да играе с нея, а Пиер-Емерик Обамеянг опита акробатичен удар, но не се получи. Топката все пак стигна до Френки де Йонг, който я насочи по посока на вратата, но тя срещна десния стълб.

Бафетимби Гомис вкара гол в 78-ата минута, но той не бе зачетен заради засада на нападателя на Галатасарай. ВАР потвърди решението на страничния съдия. До края на мача двата тима не успяха да си вкарат гол до края на мача и оставиха интригата изцяло за реванша в Истанбул след седмица на 17 март от 20:00 часа българско време.

БАРСЕЛОНА – ГАЛАТАСАРАЙ 0:0

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Сержиньо Дест, 4. Роналд Араухо (46 3. Жерар Пике), 24. Ерик Гарсия, 18. Жорди Алба  – 28. Нико Гонсалес (46 5. Серхио Бускетс), 21. Френки де Йонг, 16. Педри Гонсалес – 11. Адама Траоре (80 17. Люк де Йонг), 9. Мемфис Депай  (61 25. Пиер-Емерик Обамеянг), 19. Феран Торес (46  7. Усман Дембеле)
Резерви: 13. Нето, 36. Арнау Тенас, 6. Рикард Пуч, 12. Мартин Брайтуайт, 15. Клеман Ленгле, 22. Оскар Мингеса
Треньор: Шави Ернандес

Галатасарай: 26. Иняки Пеня – 93. Саша Боей, 25. Виктор Нелсон, 45. Маркао, 6. Патрик ван Аанхолт – 22. Беркан Кутлу , 4. Тайлан Анталяль – 8. Райън Бабел (68 54. Емре Калъндж), 89. Софиан Фегули (79 33. Александру Чикалдау), 7. Керем Актюркоджлу (90+1  53. Баръш Йълмаз) – 11. Мостафа Мохамед (68 18. Бафетимби Гомис)
Резерви: 1. Фернандо Муслера, 13. Исмаил Джипе, 5. Алпаслан Йозтюрк, 15. Ерик Пулгар, 19. Йомер Байрам, 21. Олимпиу Морутан, 24. Каан Арслан, 67. Халил Дервишоглу
Треньор: Доминик Торент

Барселона, стадион: „Камп Ноу”
Съдия: Беноа Бастиен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия