Берое загуби с 0:1 от финландския ХИК (Хелзинки) в реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа и отпадна от турнира.

Резултатът бе открит в 26-ата минута от Антому Танака, който се възползва от отбита от гредата топка и на празна врата я вкара в мрежата. По подобен начин финландците поведоха и в първата среща - 1:1 в Стара Загора преди седмица. Попадението за ХИК е първото, което Берое допуска в гостуване в Европа за последните три години (25/07/13, 2:2 с Апоел Тел Авив).

През първата част Берое се отчете с две добри възможности пред вратата на гостите, но ударът на Милисавлевич премина покрай гредата в 23-ата минута, а в 41-ата Божинов отново стреля на сантиметри от вратата.

През втората част на терена преобладаваха единоборствата и жълтите картони, за сметка на головите положения пред двете врати. Това изнерви възпитаниците на Александър Димитров, които често грешаха в последния пас пред вратата на съперника.

Берое отпада от евротурнирите при първата си загуба за този сезон. Старозагорци записаха победа с 2:0 над Радник в първия кръг и равенства с босненския тим (0:0) и с ХИК (1:1) преди седмица.

ХИК - Берое 1:0 (1:1 в първия мач)
1:0 Антому Танака (26')

ХИК<br />(Хелзинки, Финландия)ХИК: 21. Томас Деене, 15. Виле Яласто, 3. Тайе Тайво (smqna.jpg 27. Себастиан Сорса), 5. Лум Реджепи, 14. Иван Татомирович jalt.jpg, 4. Медо jalt.jpg, 90. Намди Одуамади, 22. Антони Анан, 10. Антому Танака jalt.jpg, 7. Николай Альо, 11. Алфредо Морелос
Резерви: 29. Маркус Ууситало, 16. Аапо Халме, 13. Тони Колмайнен, 43. Рихард Гадзе, 39. Себастиан Далстрьом, 9. Микаел Форсел

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 21. Венцислав Василев jalt.jpg, 71. Илия Миланов, 6. Иво Иванов jalt.jpg, 28. Веселин Пенев, 33. Том jalt.jpg (smqna.jpg 10. Станислав Дрянов), 4. Кохей Като, 11. Неманя Милисавлевич (smqna.jpg 17. Педро Маркеш) , 91. Ерик Почански jalt.jpg, 9. Радослав Кирилов (smqna.jpg 7. Александър Колев), 14. Георги Божилов jalt.jpg
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 8. Васил Панайотов, 19. Александър Василев,

Стадион: "Сонера", Хелзинки
Съдия: Падриг Сътън (Ейре)