Бившият футболист на Левски Жоазиньо вкара победния гол за Краснодар при успеха с 1:0 над Ред Бул Залцбург в мач от Група „I“ на Лига Европа. Руският тим завърши мача с намален състав, но удържа успеха в Австрия.

Жоазиньо се разписа в 37-ата минута, когато от воле посрещна топката при неумела намеса на защитата на „червените бикове“ след хвърляне на тъч. 20 минути преди края Сергей Петров остави гостите с човек по-малко, след като получи втори жълт картон, но Ред Бул Залцбург не успя да се възползва от численото си предимство.

В другия мач от групата Шалке 04 записа успех с 1:0 като гост на Ница. Марио Балотели игра цял мач за домакините. Абдул Рахман Баба, който играе за „кралскосините“ под наем Челси, вкара единствения гол в мача. Ганаецът беше точен в 75-ата минута след асистенция на Максимилиан Майер.