Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес вкара един от головете за Шахтьор (Донецк) при успеха с 2:1 в гостуването срещу Волфсбург в първа 1/8-финална среща помежду им в Лига Европа. Бразилецът се разписа в 16-ата минута пред празните трибуни на „Фолксваген Арена“ заради коронавируса, а шест минути след това съотборникът му Коваленко пропусна дузпа. Жон Бруукс (48) изравни малко след почивката след пас на Брекало, а друг бразилец Маркос Антонио (73) донесе победата на „миньорите“ преди реванша в Украйна след седмица.

Крачка към 1/4-финалите направи и Байер (Леверкузен), който победи с 3:1 при гостуването си на Рейнджърс в Глазгоу. Кай Хавертц (37-дузпа) и Чарлс Арангис (67) дадоха комфортен аванс на „аспирините“, а Самуел Едмундсон (75) намали. В края Леон Бейли (88) оформи крайния резултат в полза на гостите, които очакват по-спокойно реванша след седмица на своя стадион.

Олимпиакос и Уулвърхемптън пък завършиха 1:1 и оставиха развръзката за реванша в Англия след седмица. Гръцкият тим игра в намален състав от 28-ата минута, когато Рубен Семедо получи директен червен картон и бе изгонен. Юсел Ел-Араби (54) изведе домакините напред в резултата след подаване на Гийерме, а Педро Нето (67) изравни след асистенция на Жоао Моутиньо.