Слован (Братислава) победи с 4:2 гостуващия Бешикташ в интригуващ мач от група “K” на Лига Европа. Българският национал Васил Божков си отбеляза автогол за 1:2, но домакините съумяха да стигнат до обрата и да стартират с три точки.

В 14-ата минута Слован поведе чрез Спорар след неточно излизане на вратаря Лорис Кариус извън наказателното поле. В 29-ата Адам Ляич изравни от дузпа. В добавеното време на първата част Божиков прати топката в грешната врата и Бешикташ обърна до 1:2.

През втората част Слован игра много добре и стигна до успеха. Спорар изравни в 58-ата с удар в близкия ъгъл. В 93-тата Любичич вкара за 3:2 след корнер. Минута по-късно и секунди преди финала Моха бе точен за крайното 4:2.

В същата група Уулвърхемптън загуби у дома с 0:1 от Брага. В 71-ата Орта реализира за гостите от Португалия.