Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 при визитата си на Тотнъм в реванша помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа и се класира за 1/4-финалната фаза с общ резултат 5:1. Вестфалци бяха спечелиха преди седмица с категоричното 3:0 на свой терен.

Пиер-Емерик Обамеянг (24) даде преднина на гостите след страхотен шут извън наказателното поле, а до края на първата част „шпорите” така и не намериха начин да отговорят подобаващо.

След почивката отново Обамеянг (71) бе точен за вестфалци при контраатака, а южнокореецът Хьон-Мин Сон (74) се възползва от грешка на Невен Суботич и вкара почетното попадение за тима от Лондон.

В крайна сметка Борусия (Дортмунд) се класира за 1/4-финалите и очаква следващия си съперник на жребия днес от 14:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!