Брага се класира на четвъртфиналите в Лига Европа, след като победи като домакин Фенербахче с 4:1 в реванша. Турците бяха спечелили първата среща с 1:0 и удържаха удобното за тях 1:1 повече от час. Вторият жълт картон на Мехмет Топал в 66-ата минута обаче ги пречупи и допуснаха португалците да вкарат още три безответни попадения. Фенербахче завърши срещата с осем играчи, след като Алпер Потук в 87-ата минута получи директен червен картон, а Волкан Шен в продълженията успя да си изкара две официални предупреждения.

Брага откри в 11-ата минута чрез Ахмед Хасан Кока. Фенербахче успя да изравни в добавеното време на първото полувреме с гол на Алпер Потук.

Гостите удържаха равенството до 69-ата минута, когато Жосуе от дузпа отново даде аванс на Брага. С човек повече Никола Стоилкович от португалците реализцира трети гол в 74-ата минута.

Крайното 4:1 оформи Рафа Силва в 83-ата минута.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!

Braga vs Fenerbahce 4-1 – All Goals and... by AlmarsadPro