Реал Сосиедад направи на пух и прах Вардар като гост в Скопие с 6:0 в мач от група „L“ на Лига Европа. Четири гола за успеха вкара бразилецът Вилиан Жозе. Оясабал изведе баските напред в 12-ата минута. След това дойдоха минутите на Жозе, който се разписа в 34-ата и 42-ата минути през първото полувреме. Той поднови головата си серия с още две попадения в 55-ата и 59-ата минути, а крайното 6:0 оформи Алберто Де Ла Бела в последната минута.

В другия мач от групата Зенит победи с 3:1 Розенборг. Емилиано Ригони се отчете с хеттрик за руския гранд. Почетното попадение за норвежците реализира Пал Андре Хеланд две минути преди края.

Зенит е лидер с 9 точки от три мача, Реал Сосиедад е втори с 6 точки, а Розенборг е с 3. На дъното е Вардар без спечелена точка.