Динамо (Киев) спечели с 1:0 при гостуването си на Йънг Бойс в среща от група „B” на Лига Европа и два кръга преди края се класира за 1/16-финалите на турнира. Единственият и победен гол за украинския гранд в Берн реализира Виталий Буялски (70) след пас на Дерлис Гонзалес.

В същото време Партизан срази у дома Скендербеу с 2:0 и се изкачи на втората позиция във временното класиране. Зоран Тошич (39) преди почивката и Леандре Тавамба (66) през втората част след пас на Озегович вкараха головете за „гробарите”.

След тези резултати Динамо (Киев) е лидер с 10 точки и не може да бъде изместен от първите две места в групата. Партизан излезе втори с 5 точки и 2 аванс пред третия Йънг Бойс, а Скендербеу е последен с 2 точки и все още с шансове за втората позиция, даваща право на участие в следващата фаза.