Зенит (Санкт Петербург) победи трудно Дъндолк (Ейре) с 2:1 в мач от група D на Лига Европа. С този успех руският гранд запази пълния си актив от точки от началото на груповата фаза. "Светлосините" са лидер в класирането с 12 точки, а Дъндолк е втори с 4. Жулиано се превърна в герой за домакините, след като вкара и двата гола. 26-годишният бразилец откри резултата в 42-ата минута, но радостта по трибуните продължи твърде кратко. В 53-ата минута Дарил Хорган изравни - 1:1. Отново Жулиано (ексзвезда на Днепър и Гремио) в 78-ата минута се разписа и донесе победата на Зенит с 2:1.

В другата среща от групата израелският Макаби (Тел Авив) и холандският АЗ Алкмаар завършиха 0:0. Мачът не задоволи претенциите на феновете по трибуните, а головите положения пред двете врати се брояха на пръсти. Преобладаваха твърдите влизания и хаосът на терена. Главният съдия Лука Банти от Италия показа 6 жълти картона.