Първият мач от евротурнирите за 2025 година завърши със зрелищно равенство 3:3. Галатасарай изпусна победата в домакинството си на Динамо (Киев) от Лига Европа.
Украинският гранд спечели първата си точка в турнира, след като до момента беше с 6 загуби. Галатасарай пък имаше три победи от три мача в Лига Европа. Турският гранд водеше с 2:0, след което и с 3:1, но въпреки това не успя да вземе трите точки. Герой за украинците бе Андрий Ярмоленко, който отбеляза два гола.
Още в шестата минута Давинсон Санчес откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер. В 22-рата Абдюлкерим Бардакджъ удвои след удар от далечна дистанция и с помощта на рикошет.
При една от малкото си атаки през първото полувреме гостите върнаха едно попадение точно преди почивката. Владислав Ванат получи добро подаване от Буялксий отдясно, премина покрай Мислера и прати топката във вратата му. Това бе едва вторият гол на Динамо в тази кампания на Лига Европа.
В 51-ата минута Баръш Йълмаз получи втори жълт картон заради игра с ръка. След намесата на ВАР обаче главният рефер отмени този картон и вместо това Галатасарай получи дузпа, тъй като в същата ситуация Йълмаз бе задържан и повален от Тимчек. Виктор Осимен бе безкомпромисен от бялата точка за 3:1.
Андрий Ярмоленко върна още един гол в 68-ата минута, когато засече отблизо центриране от корнер. Това даде увереност на украинците и в 81-вата минута Ярмоленко изравни с второто си попадение днес. Бившият играч на Уест Хям нанесе техничен удар с глава след центриране на Буялский.
В добавеното време Осимен не успя да вкара с глава от няколко метра.
Така Галатасарай пропусна да направи голяма крачка към директно класиране на 1/8-финалите и може да се окаже, че в последния кръг ще трябва да търси победа като гост на Аякс. Динамо остава на последно място въпреки спечелената точка.