Фиорентина спечели с 3:1 при визитата си на чешкия тим Слован (Либерец) в среща от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа и оглави класирането в група „J”. Никола Калинич (8, 23) вкара два гола за „виолетовите” през първата част, като за второто му асистира Астори. След почивката Петър Шевчик (58) се разписа и върна донякъде надеждите на домакините, че може да стигнат до точката. Кума Бабакар (70) обаче върна аванса от два гола за гостите след пас на Кристиан Тейо. В 84-ата минута Слован остана в намален състав, след като Радим Брайте получи втори жълт и съответно червен картон. След успеха си Фиорентина е лидер в групата със 7 точки. Слован е на дъното само с 1 точка.

В същото време азербайджанският представител Карабах шокира ПАОК с 2:0 на свой терен в другата среща от тази група. През първата част попадения не бяха реализирани, но след почивката Дани Кинтана (56) след подаване на Медведев и Рахид Амиргулиев (86) донесоха трите точки за домакините, които излязоха втори в групата с 4 точки. Гостите от Солун отстъпиха на трета позиция също с 4 точки, но по-лоша голова разлика.