Фиорентина взе лесна победа над чешкия Слован (Либерец) с 3:0 в мач от група на Лига Европа. "Виолетовите" можеха да запишат и още по-убедителен успех, но нападателите им се скъсаха да пропускат пред вратата на Вацлав Хладки. Още до почивката домакините вече си бяха осигурили комфортен аванс и водеха с 2:0. Йосип Иличич откри резултата след половин час игра, а Никола Калинич покачи в 42-ата. Себастиан Кристофоро реши всичко с попадението си в 73-ата минута за 3:0.

В друга среща от групата ПАОК (Солун) изненадващо загуби у дома от азербайджанския Карабах с 0:1. В герой за гостите се превърна Мичел, който вкара единствения гол в 69-ата минута.

Фиорентина е лидер във временното класиране с 10 точки, пред Карабах (7), ПАОК (4) и Слован (1).