Гент загуби убедително от Генк с 2:5 в белгийския сблъсък от първите срещи в 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

Руслан Малиновски (21) от гостите откри головия спектакъл след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. "Бизоните" изравниха чрез Самуел Калу (27), който направи добавка при отбила се преди това в гредата топка.

Още до почивката гостите си решиха мача с голове на Омар Коули (33) с глава след центриране на Малиновски, Мбвана Самата (41) след асистенция на Боетюс и Йере Уронен (45+2) след пас на Позуело.

Отстранилият Тотнъм в миналия кръг Гент върна един гол чрез Калифа Кулибали (61) с глава след центриране на Сайев, а седем минути по-късно можеше да навакса още изоставането си, но Жереми Пербе пропусна дузпа. Вратарят Матю Райън хвана ъгъла и изби топката в корнер. Домакините бяха наказани за пропуска си с ново попадение на Мбвана Самата (72), който оформи и крайния резултат.

В 84-ата минута Гент остана с човек по-малко на терена, след като Еести получи втори жълт и съответно червен картон.

Реваншът на стадиона на Генк е следващия четвъртък от 20:00 часа българско време.