Генк сломи у дома Атлетик (Билбао) с 2:0 в среща от третия кръг в група „F” на турнира Лига Европа и оглави временното класиране. Якуб Брабек (40) и Онини Ндиди (83) бяха точки за успеха на белгийския тим. Гостите от Испания така и успяха да вкарат поне почетно попадение. Така Генк събра 6 точки и оглави класирането в групата. Атлетик (Билбао) е последен с 3 точки.

В другия мач от тази група Рапид (Виена) и Сасуоло поделиха по точка след 1:1 в австрийската столица. Луис Шауб (7) вкара ранен гол за домакините, но след почивката в 66-ата минута Томас Шрамел си вкара автогол и донесе точката за гостите от Италия. Така Рапид остана на трето място с 4 точки, колкото има и Сасуоло, който обаче е втори заради по-добрата си голова разлика.