Димитър Рангелов отбеляза гол, но Коняспор падна като гост от Брага с 1:3 в мач от група "Н" на Лига Европа. Българският нападател откри резултата за турския тим в 30-ата минута. В 34-ата минута Веласкес изравни. Четири минути след това Брага остана с 10 души на терена след втори жълт и червен картон на Мауро. Това обаче не попречи на португалците да осъществят  пълен обрат в 45-ата минута след попадение на Едуардо. В началото на второто полувреме броят на футболистите бе изравнен, след като и Скубич от Коняспор пое към съблекалните след втори жълт и съответно червен картон. В 76-ата минута Рангелов бе сменен. Крайното 3:1 за домакините от Брага оформи Рикардо Орта в седмата минута от добавеното време.

В другия мач от групата Шахтьор (Донецк) победи като гост в Белгия Гент с 5:3. Домакините поведоха още в 1-ата минута след гол на Кулибали, но до полувремето украинците обърнаха с 3:1. Разписаха се Марлос (36), Тайсон (41) и Спенаненко (45). Фред покачи на 4:1 в 68-ата минута, а Пербе върна едно попадение за 2:4 в 83-ата минута. В последните минути съперниците си размениха по още едно попадение. Ферейра отбеляза за 5:2 в полза на Шахтьор в 87-ата минута, а в 89-ата Миличевич оформи крайното 3:5.