Фейенорд и Рейнджърс направиха зрелищно 2:2 в мач от предпоследния пети кръг в група G на Лига Европа и гарантираха драматични финални сблъсъци за първите две места, гарантиращи участие в следващата фаза. Йенс Торнстра (33), но през второто полувреме два гола на Алфредо Морелос (52, 65) доближиха тима на Стивън Джерард до класиране за 1/16-финалите преди последните двубои. Синистера (68) обаче донесе точката на Фейенорд и запази крехките шансове на холандския тим от Ротердам да продължи напред.

В същото време Порто спечели с 2:1 при визитата си на швейцарския шампион Йънг Бойс след обрат. Кристиан Фаснахт (6) даде преднина на домакините от Берн, но след почивката Винсент Абубакар (75, 79) донесе трите точки за „драконите“.

След тези срещи Рейнджърс е лидер с 8 точки пред Порто и Йънг Бойс с по 7, а Фейенорд е последен с 5. В последния кръг Фейенорд гостува в Порто, а Рейнджърс приема Йънг Бойс.