Галатасарай надви трудно у дома Спарта Прага с 3:2 първия им мач от плейофния кръг на елиминациите в Лига Европа и взе минимален аванс преди реванша в чешката столица. И двата тима завършиха в намален състав, след като първо Виктор Нелсон от домакините бе изгонен в 62-ата минута, а след това в 80-ата и Матай Ринес от гостите също получи червен картон.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата след гол на Карем Демирбай (19) и автогол на Ладислав Крейчи в 61-ата минута, но чехите изравняваха чрез Анжело Пресиадо (47) и Ян Кухта (65). Така се стигна до добавеното време, в което Мауро Икарди (90+1) се превърна в герой за турците и им донесе успеха.

Рома измъкна 1:1 при визитата си на Фейенорд в Ротердам. Игор Шайшао (45+1) изведе домакините напред в добавеното време на първата част, а Ромелу Лукаку (67) изравни за "вълците" и така всичко ще се решава на реванша в Рим.

Спортинг Лисабон бе убедителен в Берн и спечели с 3:1 срещу Йънг Бойс, взимайки два гола аванс преди реванша. Ауреле Аменда си вкара автогол в 31-ата минута, а Виктор Гьокереше (41-дузпа) удвои преднина на португалците преди Филип Угринич (42) да намали на 1:2. Малко след почивката Гонсало Инасио (48) оформи крайния резултат. Камара от домакините бе изгонен в 88-ата минута с втори жълт и червен картон.

Шахтьор Донецк и Марсилия пък завършиха зрелищно 2:2 на немска земя в Хамбург. Пиер-Емерик Обамеянг (64) даде аванс на гостите, но Микола Матвиенко (68) бързо изравни. В добавеното време Илиман Ндиайе (90) бе точен за марсилци, но радостта им бързо бе попарена от Егиналдо (90+3), който възстанови паритета и развръзката остава за реванша.

Реваншите на тези срещи са на 22 февруари (четвъртък) от 22:00 часа българско време.

19:45 часа Фейенорд - Рома 1:1
1:0 Игор Пайшао (45+1), 1:1 Ромелу Лукаку (67)

19:45 часа Йънг Бойс - Спортинг Лисабон 1:3
0:1 Ауреле Аменда (31-автогол), 0:2 Виктор Гьокереш (41-дузпа), 1:2 Филип Угринич (42), 1:3 Гонсало Инасио (48)

19:45 часа Галатасарай - Спарта Прага 3:2
1:0 Карем Демирбай (19), 1:1 Анжело Пресиадо (47), 2:1 Ладислав Крейчи (61-автогол), 2:2 Ян Кухта (65), 3:2 Мауро Икарди (90+1)

19:45 часа Шахтьор Донецк - Марсилия 2:2
0:1 Пиер-Емерик Обамеянг (64), 1:1 Микола Матвиенко (68), 1:2 Илиман Ндиайе (90), 2:2 Егиналдо (90+3)