Българският национал Иван Иванов игра цял мач и получи жълт картон при загубата на Панатинайкос у дома с 0:3 от Стандард Лиеж в мач от група "G" на Лига Европа. Сисе откри резултата за белгийците в 61-ата минута, а крайното 3:0 оформи Белфодил с голове в 76-ата и 90-ата минути. В 77-ата минута гръцкият тим остана в намален състав след втори жълт и съответно червен картон на Мпоку.

В другия мач Аякс победи с 3:2 Селта Виго. Грандът от Амстердам поведе с 3:0 до 71-ата минута. Долберг откри резултата в 41-ата минута, Зиех удвои в 68-ата, а Йонес покачи на 3:0 три минути след това. Гостите от Виго обаче върнаха два гола. Първо се разписа Гуидети в 79-ата минута, а 2:3 намали Яго Аспас четири минути преди края.

Аякс е лидер в групата с 10 точки, с по 5 са Стандард Лиеж и Селта, а Панатинайкос се закотви на дъното само с 1 точка.