Ивелин Попов игра за Спартак (Москва) при домакинската победа над Рейджърс с 4:3 в среща от четвъртия кръг на група „G“ в Лига Европа. Българският национал започна като титуляр и бе заменен в 71-ата минута от Тимофеев Артьом Тимофеев.

Още в 5-ата минута Роман Еременко си вкара автогол и даде аванса на шотландците, но след това парагваецът Лоренцо Мелгарехо (22) изравни след асистеция на Ивелин Попов.

Гостите повеждаха още на два пъти след попадения на Кандеяс (27) и Глен Мидълтон (41), но домакините изравняваха след автогол на Голдсон в 35-ата минута и попадение на Луис Адриано (58). Секунди след изравнителния гол Софиан Ани (59) вкара и последния гол в мача, носейки трите точки за руския гранд.

В другата среща от групата Рапид Виена и Виляреал завършиха 0:0 в австрийската столица и поделиха по точка.

След тези резултати Виляреал е лидер с 6 точки, следван от Спартак и Рейнджърс с по 5, а Рапид е на дъното с 4, но и четирите тима запазват шансове да продължат в следващата фаза.