Израелският тим Макаби Тел Авив е най-вероятният съперник на ЦСКА или Карабах в следващия трети квалификационен кръг на Лига Европа, след като разби като гост молдовския Шериф Тираспол с 5:0 в първия им мач от втория етап на пресявките. В същото време "армейците" и азерите завършиха 0:0 в Баку и ще решават в София кой да играе срещу Макаби.

Българският вратар Иван Дюлгеров не бе в групата на молдовците, а неговият конкурент Емил Тимбур допусна пет гола от гостуващия израелски съперник.

Сайед Абу Фарчи и Дор Перец отбелязаха головете през първата част. През второто полувреме Сагив Жехезкел, Фарчи от дузпа и Исуф Сисоко също вкараха, оформяйки крайното 0:5.

В същото време ПАОК победи Динамо Киев с 3:2 в Полша, също в първа среща от втория кръг на квалификациите на Лига Европа, а отпадналият от тази двойка ще се изправи срещу отстранения измежду ЦСКА и Карабах вече в третия предварителен етап на Лигата на конференциите.

Кирил Десподов не бе в групата на „двуглавите орли“, а Янис Константелиас, Христос Зарейрис и Баптист Сантамария вкараха за гърците. Володимир Бражко и Джъстин Лонвайк отбелязаха за Динамо.