Израелският тим Апоел (Беер Шева) обърна у дома Интер с 3:2 в среща от петия кръг на група „I” в Лига Европа и запази шансовете си за класиране на 1/16-финалите. „Нерадзурите” пък нямат никаква възможност да продължат в следващия етап и ще приключат с участието си в евротурнирите още в груповата фаза. Италианският гранд доминираше в началото и взе комфортна преднина с красиви попадения на аржентинеца Мауро Икради (12) и хърватина Марсело Брозович (25), като асистенциите бяха дело на бразилеца Едер Мартинс. След почивката домакините осъществиха сериозен натиск и намалиха чрез Лусио Мараняо (58). В 70-ата минута вратарят на гостите Самир Ханданович извърши нарушение за дузпа и бе изгонн с втори жълт картон. Антони Нвакаеме (71-дузпа) пък бе точен от бялата точка и възстанови равенството. До края на мача домакините се опитаха да се възползват от численото си превъзходство на терена и се хвърлиха в атака, а в последните секунди Бен Сахар (90+3) донесе победата за домакините. След успеха си израелският тим остава трети със 7 точки, а Интер е на дъното с 3 точки и няма никакви шансове да завърши на едно от първите две места в групата.

По същото време Спарта (Прага) излъга у дома Саутхемптън с 1:0 в другата среща от групата. Единственото попадение за домакините реализира защитникът от Зимбабве Коста (11) след асистенция на Борек Дочкал. Така чешкият гранд спечели групата с 12 точки, а в последния кръг гостува на Интер. Саутхемптън остана втори със 7 точки и ще е домакин на Апоел (Беер Шева) в последния кръг в директен сблъсък за второто място и продължаване към 1/16-финалната фаза.