Фенербахче измъкна хикс при гостуването си на Андерлехт в мач от група D на турнира Лига Европа. Двата отбора завършиха 2:2, след като домакините пропиляха аванс от два гола.

Главен съдия на срещата бе българският елитен рефер Георги Кабаков. Турците съумяха да изравнят в рамките само на две минути.

Закария Бакали даде аванс на своя тим в 35-ата минута, а в 50-ата отново той покачи. Голове на Майкъл Фрей в 53-ата минута и Хасан Али Калдаръм в 57-ата обаче осигуриха точката за Фенербахче в днешната визита.

В другия мач от групата Спартак (Търнава) загуби домкакинството си на Динамо (Загреб) с 1:2. Лидер в групата са хърватите с пълен актив от 9 точки, следвани от Фенербахче с 4, Спартак (Търнава) с 3, а Андерлехт е на последна позиция със само 1 точка.