Линфийлд победи Карабах с 3:2 в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Сред резервите на гостите от Азербайджан бе Симеон Славчев, който обаче не влезе в игра.

Карабах поведе в 15-ата минута чрез Рерас, но до края на първото полувреме домакините от Северна Ирландия направиха пълен обрат с попадения на Стафорд в 40-ата и Лейвъри в 45-ата минута.

Отново Лейвъри вкара трети гол за Линфийлд в 75-ата минута и изглеждаше, че северноирландците са на път да вземат комфортна преднина преди реванша. В добавеното време обаче гостите си спечелиха дузпа, а Гай бе точен за крайното 3:2.

В друг мач Партизан победи с 2:1 Молде. Гостите от Норвегия поведоха в Белград чрез Боли, но домакините съумяха да осъществят пълен обрат и да направят крачка към групите на Лига Европа. Точни за Партизан бяха Сейдуба Сума и Зоран Тошич.