Лацио срази у дома белгийския Зулте-Варегем с 2:0 в среща от втория кръг на група „K” на Лига Европа. Еквадорецът Фелипе Кайседо (18) вкара единствения гол за първата част след подаване на черногореца Адам Маришич. След това „орлите” имаха затруднения бързо да си решат мача, но в самия му край голмайсторът им Чиро Имобиле (90) оформи крайния резултат след асистенция на Алесандро Мурджа.

В другата среща Ница разби Витес с класиката 3:0. Аласан Плеа (16, 82)) вкара два гола за френския тим след пасове на Данте и Срарфи, а между тях се разписа и Алан Сент-Максим (45). Малко след началото на втората част срещата бе прекъсната за няколко минути заради проблеми с осветлението на стадион „Алианц Ривиера”.

След тези двубои Ница и Лацио са с пълен актив от по 6 точки и се откъснаха сериозно пред другите два тима. Витес и Зулте-Варегем все още не са спечелили дори по точка.