Легия (Врашава) и Аякс завършиха 0:0 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

Холандският гранд записаха седми пореден мач без загуба. Аякс доминираше на терена, но нападателите му се скъсаха да пропускат. Удар на Клаасен бе спасен в 8-ата минута, а след това изстрели на Тете и Траоре бяха блокирани. После домакините взеха инициативата за кратко. Одиджа пропусна най-добрите възможности за Легия, а малко преди почивката Нешид бе оставен непокрит, но от точката за изпълнение на дузпа стреля прекалено близо до вратаря.

В 73-ата минута на терена се появи 17-годишният Джъстин Клуйверт. За сина на легендата на Аякс Патрик Клуйверт това беше дебют в евротурнирите. Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Тете получи втори жълт картон. Секунди по-късно Клуйверт бе изваден, за да може да влезе защитник.