ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ливърпул победи Спарта (Прага) с 6:1 у дома в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа, след като спечелиха първата среща с 5:1 като гост.

Мърсисайдци смазаха съперника си с 4 гола за 7 минути. Дарвин Нунес откри резултата в седмата минута след пас на Доминик Собослай и преодоля вратаря на съперника (1:0).

Само минута по-късно се възползва от грешка в отбраната на Спарта и вкара за 1:0.

Нова грешка в защитата на чехите даде шанс на Мохамед Салах да вкара за 3:0 в 10-ата минута и да отбележи 20-ия си гол за сезона, с което влезе в историята на Ливърпул.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Головото шоу продължи и египтянинът асистира на Коди Гакпо за 4:0 в 14-ата минута.

След това Ливърпул видимо намали темпото в следващите 15 минути, след което пропусна нови две положение след удари на Нунес и Кларк.

Спарта изненадващо вкара почетен гол в 42-ата минута, когато Велко Бирманчевич беше оставен непокрит и насочи топката в долния десен ъгъл за 4:1.

През втората част Ливърпул отново тръгна мощно и заби две попадения за седем минути. Мохамед Салах асистира на  Доминик Собослай за5:1 в 48-ата, а в 55-ата Харви Елиът подаде на Коди Гакпо за 6:1.

До края Ливърпул пропусна още две добри положения, при които Коди Гагпо и Харви Елиът не се възползваха.